Wiosna, ach to ty!

Zosia DIY, Inspiracje Leave a Comment

Ostatnie dni przyniosły nadzieję, że zima już za nami. Jak chyba wszyscy z utęsknieniem czekałam na słońce, kwiaty i młode listki na drzewach. Zastanawiałam się jak najlepiej powitać wiosnę i przygotować się na cieplejsze dni…

Zaczęłam do filcowania. Za pomocą specjalnej igły, wełny i gąbki zrobiłam broszki w kształcie wiosennych kwiatów. Starałam się, żeby przypominały konkretne odmiany. Taką ozdobę można przypiąć do płaszcza, szalika albo swetra.

DSC_0105

Czarnym cienkopisem i kredkami narysowałam też coś w rodzaju tablicy wiosennych skojarzeń. Inspirowałam się przy tym się rysunkami Julii Rothman, które bardzo lubię. To była sama przyjemność:)

DSC_0186

Wiosennym akcentem, który uprzyjemniał mi pracę, był piękny obrus z motywem motyli. Dostałam go w prezencie, ale wiem, że pochodzi ze sklepu Lniany Zaułek. Sprzedają w nim naprawdę wyjątkowe, naturalne tkaniny.

DSC_0170

Pomyślałam też o przygotowania swojego ciała na wiosnę. Wiadomo, że najlepiej jest postawić na ruch i zdrowe odżywianie. Dobrym uzupełnieniem będą też ziołowe napary. Ja wybrałam lawendę (o której  pisałam już wcześniej), rumianek i fiołka trójbarwnego. Ten ostatni ma właściwości oczyszczające. Dobrze wpływa na cerę, która po zimie często potrzebuje pomocy. Jest delikatny w smaku.

DSC_0141

Rumianek za to działa przeciwzapalnie i łagodząco. Pomoże więc przy infekcjach gardła, które mogą nas dopaść podczas wiosennego przesilenia.

DSC_0140

Jest oczywiście dużo więcej możliwości przygotowania naturalnych naparów. Na przeziębienia dobra będzie dzika róża lub żurawina, z kolei pokrzywa wzmocni zniszczone włosy.

DSC_0157

 Nie wiem jak Wy, ale ja czuję się już gotowa na przyjście wiosny.:)

Botticelli-primavera

Sandro Botticelli – Wiosna

źródło: wikipedia

ZosiaWiosna, ach to ty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *