Wielkanocne zawieszki

Zosia DIY 3 Comments

Święta wielkanocne już lada moment! Od dawna planowałam ten wpis, ale jak to czasem bywa, zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę. W końcu to moja pierwsza naprawdę różana Wielkanoc i wszystkie przygotowania przebiegają nieco inaczej ;) 

Zacznę jednak od innego tematu. Zaledwie wczoraj Andrzej Tucholski na swoim blogu opublikował tegoroczne podsumowanie Share Week. To akcja, którą wymyślił kilka lat temu, polegająca na tym, że internetowi twórcy polecają siebie nawzajem. Ogromnie żałuję, że przegapiłam ten czas, za rok już na pewno tak nie będzie!

Jednym z blogów, które znalazły się w zestawieniu „Blogów przebijające się z nisz” jest Mamarak – miejsce w sieci, które niedawno odkryłam. Autorka, to mama dwójki dzieci, która dzieli się z czytelnikami swoimi pomysłami na twórcze spędzanie czasu. Jest tam mnóstwo inspiracji i pięknych zdjęć. Chociaż Róża jest jeszcze za mała do tego typu zajęć, ja sama od razu chciałam wszystko wypróbować. Na początek wybrałam masę sodową i literki-stempelki.

1

Tak powstały wielkanocne zawieszki, które widzicie na zdjęciach. Do ich zrobienia wykorzystałam foremki, których kształty kojarzą się ze świętami. Robienie stempelków było świetną zabawą i czuję, że ten, genialny w swej prostocie, pomysł zmieni moje życie :) Jako podkładu do liter użyłam piankowej tacki pociętej na małe kawałki. Świetnie się sprawdziła!

2

Napisy odcisnęłam na zawieszkach i całość pomalowałam farbami akrylowymi.
5

Do świątecznych życzeń stworzyłam gotowe matryce z literek ułożonych – zgodnie z radą Martyny – w lustrzanym odbiciu. Jednak nie od razu wszystko wyszło tak, jak powinno. Kto znajdzie miejsce na poniższym zdjęciu, w które wkradł się błąd? :)

4

Żeby zawieszki wyglądały ciekawiej, po wyschnięciu przetarłam je jeszcze suchym pędzlem z białą farbą. Dało to lekki efekt postarzenia, albo jak kto woli shabby chic.

6

Te w kolorze różowym kojarzą mi się z pudrowymi cukierkami.

7

8

Na koniec zostało już tylko zawiązanie wstążek i zdecydowanie gdzie umieścić ozdoby.

11

Niektóre z nich na pewno dołączę do wielkanocnych upominków dla bliskich…

10

…inne pojawią się na świątecznym stole, albo jako dekoracja roślin.

9

Masa sodowa to materiał z którego bardzo przyjemnie mi się lepiło. Cieszę się, że dowiedziałam się o niej akurat teraz, tuż przed Wielkanocą! A stare dekoracje już wyciągnęłam z szafki i też na pewno je wykorzystam:)

12

Już teraz zapraszam Was na kolejny wpis, który opublikuję pojutrze – w Wielką Sobotę. A w nim pokażę Wam mój pomysł na dekorację świątecznego stołu. Do zobaczenia!

ZosiaWielkanocne zawieszki

Comments 3

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *