Wianek na drzwi

Zosia DIY Leave a Comment

Mam dużą słabość do wianków, najbardziej takich, które pasują do trwającej pory roku. Wyglądają szczególnie ładnie na drzwiach domków jednorodzinnych. Zachęcają, żeby zapukać, zajrzeć do środka i sprawdzić czy jest tam równie ładnie:) Najlepiej jeśli są zrobione z naturalnych składników. Ja zdecydowałam się wykorzystać suszone kwiatki suchołuski. Nasz wianek zawisnął na drzwiach prowadzących do mieszkania i przy okazji ozdabia klatkę schodową:)

1

Przygotowałam styropianowy wianek jako stelaż, suszone kwiatki, sznurki i wstążki (nie wiedziałam jeszcze które wykorzystam), listki laurowe, złotą farbę, klej i…herbatę do popijania w czasie pracy:) Pierwszy etap był dosyć mozolny i polegał na owinięciu wianka sznurkiem i koronką. Co jakiś czas smarowałam styropian klejem, żeby ta warstwa na pewno dobrze się trzymała.

2a

Listki laurowe, które wykorzystałam, pochodzą z bardzo starego opakowania i zupełnie straciły aromat. Okazały się jednak dość elastyczne, więc nie będą łatwo się łamały. Pomalowałam je złotą farbą, ten kolor jakoś wyjątkowo pasuje mi tej jesieni, co widać też w innych pracach.

3

Kwiatki suchołuski odłamałam od łodyżek, tak żeby zostały same główki. Mają one tę ogromną zaletę, że pozostają kolorowe nawet po wysuszeniu. Wykorzystałam je już wcześniej, w bukiecie dla Helenki.

4b

Kwiatki przyczepiłam do wianka, w miejscu gdzie był owinięty koronką. Z samego brzegu umieściłam kilka złotych listków. Początkowo planowałam użyć do tego kleju, okazało się jednak, że najlepsze są zwykłe szpilki z bardzo małymi główkami. Dzięki temu dekorację będzie można zmienić wraz z nadejściem zimy.

4a

Podobają mi się wianki, które nie są całkiem symetryczne, dlatego ozdobiłam tylko fragment koronkowej części. Zakończyłam kilkoma złotymi listkami. A oto ostateczny efekt:

5

Tak jak pisałam wcześniej, wianek znalazł się na naszych drzwiach. Są one ciemnobrązowe. Żeby był dobrze widoczny zdecydowałam się na jasną bazę, a jesiennych kolorów dodały mu kwiatki i złote listki. Teraz wita przychodzących gości:)

6

ZosiaWianek na drzwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *