Jesienne umilacze

Zosia Filmy, Inspiracje, Książki, Kuchnia 3 Comments

Jesień rozgościła się na dobre i chociaż lubię tę porę roku, to wiem, że czekają nas długie (i czasem deszczowe) wieczory. Mniej słońca i niższe temperatury nie pomagają w zachowaniu dobrego humoru. Dlatego przyda nam się trochę jesiennych umilaczy :) 

ZosiaJesienne umilacze

Daktylowe babeczki

Zosia Kuchnia Leave a Comment

W dzisiejszym wpisie prezentuję bardzo zdrowe babeczki, które udekorowałam (nieco mniej zdrowym) lukrem i kwiatkami z marcepanu. Są więc słodkie zarówno w smaku, jak i wyglądzie :) 

ZosiaDaktylowe babeczki

Faworki

Zosia Kuchnia Leave a Comment

Dziś tłusty czwartek! Pierwsze skojarzenie z tym dniem to oczywiście pączki. Ja jednak nigdy nie byłam ich miłośniczką, a w naszym domu tradycją było robienie faworków. Dlatego dziś to właśnie ten przepis zagości w Kronice. 

ZosiaFaworki

Trzy sposoby na dynię

Zosia Kuchnia 2 Comments

Dynia to jedno z moich ulubionych jesiennych warzyw. Wciąż zadziwia mnie na jak wiele sposobów można ją przyrządzić i co roku odkrywam nowe. Tym razem chcę podzielić się z Wami trzema z nich. 

ZosiaTrzy sposoby na dynię

Pierwsze urodziny Kroniki!

Zosia Kuchnia 2 Comments

Długo się zastanawiałam jak uczcić pierwsze urodziny Kroniki. I stwierdziłam, że najlepszy będzie post kulinarny. Kolorystyka różowo-czerwona i trochę egzotyczna najbardziej pasuje mi do upalnych, wakacyjnych dni, które mam nadzieję, jeszcze wrócą. 

ZosiaPierwsze urodziny Kroniki!