Tablica na biżuterię

Zosia DIY

Moja biżuteria przestała się już mieścić w przeznaczonych na nią pudełeczkach. Jednak największym problemem było to, że koraliki i łańcuszki ciągle się ze sobą plątały. Kiedy, jak zwykle w pośpiechu, szykowałam się do wyjścia z domu musiałam czasami rezygnować z tego, co akurat chciałam założyć bo zbyt długo trwałoby oddzielenie tych zwojów :)

Przejrzałam w internecie mnóstwo zdjęć z pomysłami na przechowywanie biżuterii. W końcu zdecydowałam się, że sama zrobię tablicę, którą będę mogła później powiesić na ścianie.

Tak wyglądały etapy mojej pracy:

2

Na początku przygotowałam potrzebne materiały: starą tablicę korkową, nożyczki, klej (introligatorski), taker, pinezki, kolorowe taśmy (masking tape) i materiały. Później okazało się, że potrzebne była też biała farba akrylowa i wystające pinezki do tablicy.

tablica róg

Wybrałam grubszy, lniany materiał, który został mi po obiciu krzeseł. Chciałam żeby nie był za bardzo wzorzysty (sama biżuteria jest najładniejszą ozdobą). Przycięłam odpowiedni kawałek i zaprasowałam brzegi. Cały materiał przykleiłam do tablicy wzdłuż krawędzi.

tablica róg2

Następnie z kolorowego materiału wycięłam kwiaty tak żeby pasowały do rogów ramy. Chciałam trochę urozmaicić tło, ale żeby wzór był delikatniejsze przewróciłam materiał na lewą stronę.

tablica pinezki

tablica pinezki gotowe

Żeby dodatkowo zabezpieczyć materiał i ozdobić całą tablicę użyłam pinezek obklejonych kolorową, papierową taśmą. Przypięłam je wzdłuż krawędzi.

Użyłam też innych pinezek – z białymi kuleczkami na końcach – jako haczyków na biżuterię. Porozmieszczałam je po całej tablicy.

Na koniec postanowiłam jeszcze pomalować ramę na biało, tak żeby mniej odcinała się od ściany i bardziej komponowała się z całością. Tak wygląda ostateczny efekt:

tab

W ten sposób część mojej biżuterii, która najłatwiej się plącze, czyli koraliki i łańcuszki, jest bezpieczna:) Kiedy mam je wszystkie na oku łatwiej mi też podjąć decyzję o tym co danego dnia założyć.

ZosiaTablica na biżuterię