Ślub Emmy i Wojtka

Zosia Inspiracje 4 Comments

Miałam ostatnio okazję uczestniczyć w organizacji ślubu znajomych. Była to wielka przyjemność, ale i ogromne wyzwanie. Spraw do załatwienie pojawiło się sporo i to w bardzo krótkim czasie. Na szczęście ze wszystkim udało się zdążyć:) 

Moim głównym zadaniem było zajęcie się kwiatami. Miałam dużą dowolność w wyborze odmian, dostałam tylko wskazówkę, że tonacja ma być pastelowa. Później okazało się też, że w bukietach powinny pojawić się błękit i żółć.

kwiaty

 Ponieważ kolory były jasne i delikatne, udało się uniknąć pstrokacizny. Tak prezentowała się wiązanka Panny Młodej:

Bukiet z góry

A tak mniejsza, przeznaczona dla świadkowej:

bukiet świadkowej

Do obu bukietów użyłam tych samych kwiatów: goździków, róż, hortensji i gipsówki (która nadała im dodatkową lekkość). Drobna, żółta odmiana nazywa się wax i jest moim najnowszym odkryciem:)

dwa bukiety

Para młoda poprosiła mnie też o przygotowanie bukietów dla mam, które zostały wręczone w trakcie podziękowań rodzicom, na przyjęciu weselnym. Zdecydowałam się postawić na tulipany, których wybór jest teraz ogromny.

Tulipany

Te wiązanki miały już luźniejszy charakter i bardziej nieokiełznany efekt:)

bukiet 1

Do tulipanów dodałam kilka gerber, róż i gałązki waksu. Pojawiły się więc wszystkie kolory z bukietu Panny Młodej, oprócz niebieskiego.

 Bukiet dla Mamy

Wrócił on natomiast do butonierek. Przygotowałam je aż dla ośmiu panów.

butonierki

Listki hortensji (które mają bardzo ładny kształt) przydały się jako podstawa.

butonierki z bliska

A tak prezentowała się jedna z butonierek po przypięciu:

butonierka przypięta

A to już kompozycja, którą Młodzi chcieli zostawić w kościele po ślubie. Ponieważ nie wiedziałam jaka będzie kolorystyka innych dekoracji, zdecydowałam się na neutralny kolor i kremowe gerbery. Do tej pory nie byłam szczególną miłośniczką tych kwiatów, ale ta miniaturowa odmiana (na zdjęciu nie widać, że główki są znacznie mniejsze niż zwykle) bardzo mi się spodobała.

do kościoła

Oprócz kwiatów miałam też za zadanie przygotować winietki. Po przygotowaniu plików, zamówiłam je w sprawdzonej drukarni.

winietki

Na przyjęciu weselnym na każdego z gości czekał mały upominek.

migdały w lukrze

Był nim woreczek z organzy, zawierający 5 migdałów w lukrze. To zwyczaj pochodzący z Włoch (gdzie te słodycze nazywane są confetti). Każdy migdał symbolizuje jeden element udanego małżeństwa: zdrowie, szczęście, bogactwo, płodność i długowieczność.

migdałki

Do woreczków dołączyłam bileciki z, wybranymi przez Parę Młodą, cytatami.

bileciki

Upominki były w dwóch wersjach – kremowej i żółtej. Ten drugi kolor pojawił się też w dekoracjach sali weselnej.

woreczki

W tym wypadku przygotowanie kwiatów należało już do właścicieli sali. Ja tylko zawiązałam kokardy z organzy, którymi przystroiłam zasłony.

przygotowania

Ostatnim elementem mojej pracy była skromna dekoracja samochodu. Ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo, w jakim kolorze on będzie, tutaj też zdecydowałam się na kremowy. Zrobiłam wianek na styropianowym stelażu, który otoczyłam satynową wstążką.

wianek

Dodałam do tego kwiatki przypominające w kształcie maki (lub anemony), drobne różyczki, i perełki. Wianek został przyczepiony do maski samochodu, uzupełniły go jeszcze kokardki przy klamkach.

wianek z bliska

Ten ślub i przygotowania do niego, były dla mnie wielkim przeżyciem. Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć i myślę, że całkiem nieźle wywiązałam się z moich zadań:)

Młodej Parze życzę wszystkiego, co najlepsze!

ZosiaŚlub Emmy i Wojtka

Comments 4

  1. Post
   Author
 1. daywithcoffee

  Przepiękne bukiety i pomysły, cudne zdjęcia! Ja będę gościem na weselu za niecały miesiąc i nie mogę się doczekać! Uwielbiam takie imprezy ;)

  P.S. Pięknie tu u Ciebie :)

  1. Post
   Author
   Zosia

   Cieszę się bardzo, że Ci się podoba:) Ślubne dekoracje, kwiaty itp., to jedne z moich ulubionych DIY, na pewno napiszę o nich jeszcze nie raz:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *