Rzymskie inspiracje

Zosia Filmy, Inspiracje, Książki Leave a Comment

Lecimy do Rzymu! To planowany od dawna, ostatni wakacyjny wyjazd:) Strasznie się cieszę i z tej okazji chcę podzielić się z Wami kilkoma włosko-rzymskimi inspiracjami. Zapraszam:)

1

Ogrom zabytków i miejsc, które warto odwiedzić w Rzymie, robi wrażenie. Zwłaszcza jeśli się o nich czyta w przewodnikach i chce się zobaczyć WSZYSTKO:) I chociaż na pewno odwiedzimy Koloseum, Kaplicę Sykstyńską i Schody Hiszpańskie, to mamy zamiar przede wszystkim skorzystać ze słynnego dolce vita.

7

Dlatego nastawiamy się na pyszną kawę i smaczne jedzenie, z którego znani są Włosi.

8

Żeby już przed wyjazdem wczuć się w nastrój, oglądaliśmy różne filmy. Wśród nich obowiązkową pozycją są oczywiście „Rzymskie wakacje”:)

Roman holiday

Z nowszych pozycji polecam lekki i przyjemny film „U.N.C.L.E”, którego większość akcji rozgrywa się właśnie we Włoszech. Klimat starych bondów i świetne stroje, to moim zdaniem jego duże zalety.

Uncle2

 W zupełnie inny nastrój wprowadził nas „Gladiator”. To już właściwie filmowa klasyka.

gladiator

Z kolei współczesny Rzym najlepiej podziwiać w „Wielkim pięknie”. To poprzedni film Paolo Sorrentino, którego „Młodość recenzowałam w ostatnim wpisie.  Prawdziwa perełka!

Wielkie piękno

Przed nami jeszcze maraton filmów Federico Felliniego, ale on nas czeka po powrocie. Przejdźmy więc do książek:)

1

Tych, które dotyczą historii sztuki i kuchni nie będę Wam polecać. Jest ich całe mnóstwo i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Jeśli chodzi o przewodniki, to moim zdaniem bardzo dobry jest ten wydawnictwa Pascal. Zobaczymy jeszcze jak sprawdzi się na wyjeździe.

Rzym-przewodnik-Miasta-Świata

Świetnym uzupełnieniem przygotowań są moim zdaniem przewodniki skierowane do dzieci. Jest ich teraz na rynku całkiem sporo. Niestety, nie udało mi się wypożyczyć książeczki „Oto jest Rzym”, ale dwa poniższe są też bardzo fajne. Tego typu przewodniki zawierają różne ciekawostki, które nie zawsze znajdziemy w tych „dorosłych”. Do tego „Rzym dla młodych podróżników” jest bardzo ładny graficznie. Oglądanie go to prawdziwa przyjemność:)

4

Bardzo cieszę się też z prezentu, który dostałąm jakiś czas przed wyjazdem, czyli „Notesu włoskiego”. To jeden z serii takich zeszytów wydawnictwa Austeria. Inne tytuły to m.in. „Notes grecki” czy „Notes Adama Zagajewskiego”.

2

Wszystkie są pięknie wydane! Pomyślane jako zeszyty do notowania, ale wzbogacone zdjęciami i krótkimi cytatami. Nic tylko robić notatki i szkice podczas podróży!

3

 Tak uzbrojeni i przygotowani wyruszamy. Zamierzam robić zdjęcia i napisać po powrocie o naszych wrażeniach. Do zobaczenia!:)

Rzym

źródło większości zdjęć i grafik: Pinterest

ZosiaRzymskie inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *