Różane mydełka

Zosia DIY Leave a Comment

Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie róże i wszystko, co z nimi związane. Wyprzedziły nawet od dawna ukochaną lawendę:) Moi bliscy wiedzą skąd ta nowa kwiatowa miłość, ale póki co jeszcze nie będę tego zdradzać w Kronice. Zapraszam Was za to na wpis o  różanych mydełkach. 

Żeby je przygotować zamówiłam przez internet przezroczystą glicerynę w kostkach. Można ją bez problemu znaleźć, na przykład na allegro. Występuje też wersja biała, nietransparentna.

1

Naszykowałam suszone płatki róż (w takim mydełku możemy zatopić kwiaty, nasiona, muszelki itp.) i olejek różany, który zapewnił mydełkom zapach. Glicerynę pokroiłam w drobną kostkę. To przyjemne zajęcie, bo nie jest zbyt twarda i tak ładnie wygląda:)
4

Następnie wrzuciłam kostki do garnka i rozpuściłam na małym ogniu cały czas mieszając. Najlepiej zrobić to w kąpieli wodnej. Ważne, żeby gliceryna nie podgrzała się za bardzo bo wtedy zaczyna się pienić. 
7

Do rozpuszczonego płynu dodałam kilka kropli barwnika spożywczego. Chciałam żeby mydełka były delikatnie różowe, ale intensywność koloru można stopniować. Wkropiłam też olejek różany.
9

Później rozlałam glicerynę do foremek silikonowych, które zwykle wykorzystuję przy pieczeniu babeczek. Zamiast nich można użyć kubeczka po jogurcie, albo innego plastikowego pojemniczka.

10

Do każdego kwiatka dosypałam trochę płatków różanych i zatopiłam je w środku. Musiałam się z tym śpieszyć bo gliceryna zastyga naprawdę szybko.

11

Te mydełka, widoczne są w tle poniższego zdjęcia. Jednak robiąc je trochę eksperymentowałam i ostatecznie najładniej wyszła wersja przezroczysta z zatopionymi serduszkami…
14

…czyli przygotowanymi chwilę wcześniej minimydełkami. Można je zrobić w różny sposób: pociąć na kawałki zabarwioną glicerynę, lub wyciąć kształt za pomocą foremki – ja użyłam takiej, w kształcie serca.

15

A do tych najbardziej różowych wykorzystałam właśnie resztki posiekanej drobno czerwieńszej gliceryny.

16

Jak widać, przy takiej pracy można wypróbowywać różne techniki. W internecie  na pewno znajdziecie instrukcje i różne pomysły.

17

To bardzo przyjemne zajęcie, zwłaszcza, że gliceryna łatwo się zmywa i jeśli uda nam się nie pobrudzić barwnikami, to wszystko przebiega bardzo czysto;)

18

Zachęcam Was do spróbowania! Takie mydełko to świetny pomysł na własnoręcznie zrobiony prezent. No i oczywiście, można nim myć ręce:)

ZosiaRóżane mydełka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *