Romantyczny maj

Zosia DIY Leave a Comment

Maj to jeden z moich ulubionych miesięcy. Zieleń na drzewach jest najpiękniejsza, kwitną bzy i konwalie. W Warszawie do tego odbywają się Targi Książki i Noc Muzeów (już w najbliższy weekend!), jest Święto Saskiej Kępy, no i mieniny Zofii – same atrakcje:) Ten czas nastraja mnie romantycznie, dlatego też dziś będzie słodko, dziewczęco i koronkowo:)

Do przygotowania delikatnej ozdoby na bazie tamborka zainspirowała mnie jedna z moich książek. To wyszperany w TkMaksie album z pięknymi zdjęciami, związanymi z urządzaniem ślubu i wesela.

Wystarczy przygotować koronkowy materiał (mój został z przygotowań do ślubu właśnie), tamborek (czyli złożoną z dwóch części drewnianą obręcz, na której rozpina się płótno podczas haftowania) i tasiemkę lub żyłkę do zawieszenia. Dobrze mieć też pod ręką jakieś ciasteczka do podjadania w czasie pracy:)

Przybory

Koronkę rozpinamy na tamborku i mocno zakręcamy śrubkę, tak żeby obręcze na pewno się nie rozluźniły. Możemy dla bezpieczeństwa posmarować mniejsze kółko klejem, jeśli nie zależy nam na powtórnym wykorzystaniu materiałów.

Bębenek

Następnie dokładnie obcinamy wystający brzeg koronki.

Kadr 3

Tak prezentuje się prawie gotowa ozdoba. Można pomalować obręcz na jakiś kolor, ja zostawiłam jednak naturalne drewno.

Prawie gotowe

Po zawieszeniu żyłki, dodałam jeszcze tylko kokardkę u góry koła.

Kokardka

Żeby delikatny wzór koronki był widoczny, można powiesić obręcz na kolorowej ścianie. Ja chciałam, żeby przeświecało przez nią światło, więc wybrałam okno. Zawieszona po środku szyby w zależności od pory dnia inaczej się prezentuje.

Koronka 2

 Zdjęcie nie oddaje tego, jak uroczo i delikatnie wygląda w rzeczywistości.

Całość

Myślę, że poeksperymentuję jeszcze z różnymi rozmiarami obręczy i rodzajami koronek. Na pewno pięknie będzie takim ozdobom w grupie:) 

ZosiaRomantyczny maj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *