Pomarańczowo cz.1.

Zosia Inspiracje, Kuchnia Leave a Comment

Odkryłam niedawno jak poczuć smak lata w środku zimy. To pomarańczowe przetwory! Teraz właśnie jest na nie idealny czas – cytrusy są tanie i wyjątkowo smaczne. Można z tego skorzystać na kilka sposobów. Dzisiaj przedstawiam pierwszy z nich:)

Jest to przepis na kandyzowaną skórkę pomarańczową w czekoladzie. Już sama nazwa brzmi pysznie:) Na początku przygotowania dań z wykorzystaniem skórki cytrusów, trzeba je porządnie wyszorować. Znajduje się na nich dużo chemicznych zanieczyszczeń, które najpierw usuwamy mechanicznie.

5

Później trzeba obrać pomarańczkę. To, co można zrobić z wnętrzem (oprócz zjedzenia od razu:), pokażę Wam w następnym wpisie.

7

Kawałki pomarańczowej skórki moczymy w wodzie, często ją zmieniając. Można to robić nawet przez dwa dni. W ten sposób pozbywamy się pozostałych chemikaliów. Cytrusy zawierają ich wyjątkowo dużo. Później usuwamy białą warstwę skórki za pomocą łyżeczki. To najbardziej gorzka część pomarańczki.

9

Następnie skórkę kroimy w paseczki ( szerokość według uznania).

12

Później gotujemy kawałki skórki w słodkim syropie. Ja robiłam to dosyć długo i wykorzystałam cukier trzcinowy, dlatego skórka zrobiła się ciemniejsza.

13Takie kandyzowane kawałki już są pyszne. Można je dodawać do herbaty, ciast albo jeść same. Ja jednak zdecydowałam się na odrobinę bardziej pracochłonny wariant. W kąpieli wodnej rozpuściłam dwie tabliczki gorzkiej czekolady, w której zanurzałam pomarańczowe paseczki. Wyłożyłam je na papier do pieczenia i zostawiłam do zastygnięcia.

14

Taki deser przypomina jabłka w czekoladzie, które robiłam już wcześniej. Jest jednak trochę mniej słodki.

15

Można ją długo przechowywać w puszce lub w słoiku i podjadać co jakiś czas:)

17

Ten słodko-gorzki smak świetnie komponuje się z nastrojem najnowszego albumu Domowych melodii. Ten zespół polecili nam przyjaciele i od razu się nim zachwyciliśmy.

19

W ich wypadku kolejne płyty w niczym nie ustępują debiutanckiej, która narobiła sporo pozytywnego zamieszania na polskiej scenie muzycznej. Widoczny na zdjęciach album zawiera aż dwie płyty, na których można znaleźć naprawdę świetne kawałki. Kilka z nich, jak np. „Rio”, „Miljon”, czy „Brzydala”, należą już do moich ulubionych:)

21

A zgodnie z tekstem piosenki pt. „Cukier”, „niech słodkie rozlewa na kości i trzewia” na przykład w postaci kandyzowanej skórki pomarańczowej w czekoladzie:)

ZosiaPomarańczowo cz.1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *