Ozdobne papiery

Zosia DIY 5 Comments

Dziś garść pomysłów na to, co można zrobić z resztami ozdobnych papierów przeznaczonych do pakowaniu prezentów. Kiedy je kupuję, zwracam uwagę, żeby wzór był jak najładniejszy i przywiązuję do tego dużą wagę. Później, kiedy zostają już tylko małe kawałki, żal mi je wyrzucać i szukam sposobów na ich wykorzystanie. Mam nadzieję, że któryś z nich Wam się spodoba:) 

1

Pierwszy sposób to oklejenie puszek. Najlepsze są te, które służyły wcześniej za pojemniki do żywności – są lekkie i mają wieczka.

7

 Można ich potem używać jako pudełek na drobiazgi, kubków na długopisy itp.

6

Inną rzeczą, którą możemy ozdobić ładnym papierem, są pudełka.

3

Po takim podrasowaniu zwykły kartonik będzie świetnym opakowaniem małego prezentu.

8

Inny pomysł dotyczy papierów, których wzór tworzą małe obrazki. Mnie wyjątkowo urzekł ten widoczny na zdjęciach – przedstawiający różne odmiany kaczek i kur:)

4

Po przyklejeniu go na grubszą tekturę, ostrymi nożyczkami wycięłam poszczególne kształty, a następnie do każdego przykleiłam z tyłu niewielki magnes.

9

 Powstała seria magnesików, które świetnie sprawdzają się na naszej lodówce.

11

Tego typu papiery świetnie sprawdzą się też jako zastępstwo naklejek. Lawendowe motywy jednego z nich wykorzystałam w robionej na nasz ślub księdze gości.

17

 Wycięte z nich obrazki mogą stać się też jednym z elementów kolażu (tu w połączeniu ze zdjęciami z gazet).

16

 I ostatni – najmniej kreatywny, ale za to praktyczny – pomysł, czyli obłożenie papierem okładki książki.

12

To świetny sposób na ochronę cennego egzemplarza. Dzięki temu nie zniszczy się w torebce (ja często zabieram książki wszędzie ze sobą:)). W tym wypadku wybrałam prosty papier w kropki, ale ciekawy wzór może dodatkowo komponować się z nastrojem lektury:)

13

To tylko kilka pomysłów na użycie kolorowych papierów, ale jest ich na pewno o wiele, wiele więcej. Warto trochę pokombinować. Wykorzystanie różnych materiałów plastycznych, niekoniecznie zgodnie z ich przeznaczeniem, może dawać dużo radości:)

 

ZosiaOzdobne papiery

Comments 5

  1. Post
   Author
 1. Gaja

  … ile pomysłów! :) Papier ma kilka żyć, jak widać :)
  Najczęściej robiłam z papieru okładki na książki kieyd byłam w skzole podstawowej. Dzięki Twojemu wpisowi powróciłam wspomnieniami do dzieciństwa – bardzo Ci za to dziękuję!

  Milutko tu u Ciebie na blogu. Zapisałam w ulubionych :)

  Buźka!

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *