Ogród Botaniczny UW

Zosia Inspiracje Leave a Comment

Ogród Botaniczny w Warszawie to miejsce, z którym czuję się związana od dzieciństwa. Jako mała dziewczynka często odwiedzałam go razem z mamą. Uczyłyśmy się rozpoznawać rośliny, czasem po kryjomu zrywałyśmy kwiatek czy listek, żeby po powrocie do domu wzbogacić zielnik o kolejny okaz. Co roku też brałam udział w konkursie plastycznym organizowanym dla dzieci przez dyrekcję ogrodu. Zawsze do wygrania były wspaniałe nagrody (farby, kredki itp.). Dlatego z tym miejscem wiąże się dla mnie wiele miłych wspomnień…

zaułek

Dzisiaj odwiedzam ogród głównie po to, żeby pospacerować po ulubionych ścieżkach. W ogrodzie pełno jest urokliwych zakątków i miejsc jakby stworzonych do tego, żeby usiąść i poczytać książkę. Lekturze sprzyja też spokojna atmosfera, jest tu zawsze znacznie mniej ludzi niż w sąsiednich Łazienkach.

ławeczka

To, co jest jednak największą atrakcją ogrodu, to oczywiście rośliny. Co i rusz kwitnie coś innego, o czym możemy się dowiedzieć ze strony internetowej aktualizowanej na bieżąco (www.ogrod.uw.edu.pl). W maju pięknie wygląda alejka wysadzana bzami, jesienią można zbierać spadające z drzew ciekawe liście (np. tulipanowca), teraz natomiast trwa sezon na róże. Kiedy ostatnio wybrałam się na spacer, podziwiałam takie okazy:

róża krem

róża fiolet2

Tak, ta odmiana naprawdę ma taki piękny kolor!

róża róż

Czas kwitnienia lawendy dobiega już końca, ale udało mi się znaleźć ją jeszcze na dziale roślin ozdobnych.

wlawenda

A to już wrzos zwiastujący nadchodzącą jesień…

wrzos

Jak widać warto wybrać się do ogrodu na samotny spacer, albo na spotkanie. To też świetne miejsce na ślubną sesję zdjęciową. Żeby tu trafić trzeba dojechać do Placu na Rozdrożu i przejść kawałek Alejami Ujazdowskimi w stronę Łazienek.

ogód logo

źródło obrazka: wawalove.pl

ZosiaOgród Botaniczny UW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *