17

Ognisty wianek

Zosia DIY Leave a Comment

Przyszła pora na tegoroczny jesienny wianek. Ostatnim razem chciałam udekorować drzwi do naszego mieszkania. Tym razem do pracy zmotywowały mnie warsztaty, które zorganizowałyśmy z Karoliną w ramach Kwiatoczułych :)

Do naturalnej i prostej dekoracji potrzebne były skarby jesieni czyli: owoce jarzębiny, dzikiej róży, ligustru, gałązki wrzosu, modrzewiowe szyszki itp.

4

Jako bazy użyłam ususzonych gałązek zatrwianu (który niestety jest farbowany, ale i tak ładnie wygląda). Kwiatki tej odmiany  przypominają małe gwiazdki.

5

Gałązki formowałam w niewielkie bukieciki i przymocowałam do słomianego wianka za pomocą drutu.

9

Nie jest to bardzo trudne, ale wymaga trochę cierpliwości. W ten sposób można przyczepiać także inne, sztywniejsze gałązki.

13

W pewnym momencie zamieniłam zatrwian na jarzębinę i inne owoce, a potem znowu wróciłam do suszonych kwiatków.

14

W ten sposób powstał wianek, który tylko w pewnym fragmencie jest bogato zdobiony, a jego pozostała część jest bardziej jednolita. To chyba obecnie moja ulubiona forma :)

15

Jesienne materiały można wykorzystać według własnej wizji. Pokazały to nasze warsztaty, podczas których powstały piękne wianki – każdy inny!

16

Podobne wpisy

Niezwykłe kolaże Technika kolażu* jest mi bardzo bliska właściwie od dzieciństwa. Jako mała dziewczynka robiłam prace plastyczne na różne konkursy, ale też dla siebie ...
Wielkanoc na stole Wielkanocne zawieszki są słodkie i kolorowe. Nie chciałam, żeby nasz dom wyglądał zbyt pstrokato. Dlatego dzisiejszy stroik na świąteczny stół jest ba...
Wielkanocne zawieszki Święta wielkanocne już lada moment! Od dawna planowałam ten wpis, ale jak to czasem bywa, zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę. W końcu to moja pier...
Eukaliptusowy wianek Tym razem króciutki wpis z prostym wiankiem. Podobną ozdobę można zrobić praktycznie z każdej rośliny, trzeba tylko pamiętać, że nie każda ładnie się ...
ZosiaOgnisty wianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *