Mikołajki

Zosia DIY, Inspiracje Leave a Comment

Dzisiaj mikołajki! Tego dnia można już poczuć przedsmak bożonarodzeniowego nastroju. W naszym domu powoli zaczynają pojawiać się dekoracje, póki co dyskretne:) Ale przygotowania ruszyły już pełną parą. Prezenty w większości kupione, niedługo zabiorę się do pieczenia pierniczków. A w tym wpisie chcę pokazać Wam kilka pomysłów na świąteczne prace.

Pierwszy to pomarańczowe ozdoby. Na zdjęciu widać uszyte przeze mnie filcowe podkładki pod kubki, które mogą być używane cały rok. Pasują jednak wyjątkowo do zimowej, rozgrzewającej herbaty z dodatkiem imbiru, goździków i plasterków pomarańczy.

pomarańczowoTakie plasterki można też ususzyć i zawiesić na choince. To prosta i naturalna ozdoba. Wystarczy nawlec je na nitkę, zrobić pętelkę i dodać kokardkę lub koralik. Pomarańczkę najlepiej ususzyć na kaloryferze rozkładając na nim wcześniej folię aluminiową lub papier do pieczenia.

na choinkęPłaski filc, to materiał, który daje ogromne pole do popisu. Można z niego uszyć ozdoby w różnych kształtach. Ja zrobiłam to bardzo podobnie jak, opisywane wcześniej, broszki. Przygotowałam kartonowe szablony, a później wycięłam odpowiednie wzory.

przybory

Na przykład żółtą gwiazdkę:

gwiazdki

Ozdobiłam ją zieloną, wyszytą śnieżynką i jednym cekinem. Później po prostu zszyłam obie części dodając wstążkę, a do środka włożyłam trochę wypełnienia.

żółto i zielono

W ten sposób zrobiłam dużo ozdób w różnych kształtach i kolorach, które najbardziej kojarzą mi się ze świętami.

filcowo

Kilka miało chłodniejsze barwy, jak na przykład serduszko z jemiołą:

na szaro

A to z kolei drewniany wianek na drzwi, który ozdobiłam metodą decoupage’u. Na środku powiesiłam ceramiczną gwiazdkę, którą dostałam kiedyś na na pamiątkę od koleżanki.

XMAS

Większość technik, które wykorzystałam w powyższych pracach, już wcześniej pokazywałam w kronice. Tutaj jednak pojawiły się w świątecznej, bożonarodzeniowej odsłonie:)

Życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji wspomnienia św. Mikołaja!

Święty Mikołaj

Ikona św. Mikołaja Cudotwórcy

ZosiaMikołajki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *