Materiałowa girlanda

Zosia DIY Leave a Comment

Szycie nie jest moją mocną stroną. Chociaż bardzo podobają mi się różne pomysły na diy z nim związane, to rzadko udaje mi się je zrealizować. Tym razem jednak się zawzięłam i uszyłam materiałową girlandę z trójkątów:)Wykorzystałam do tego kawałki różnych materiałów w odcieniach różowo-fioletowych, które miałam w domu. Najlepsze do tego typu prac są tkaniny naturalne i nierozciągliwe.

materiały

Z kartonu przygotowałam sobie szablon trójkąta, który posłużył mi do odrysowania kształtu na materiale. Z każdego wzoru wycięłam na początku po dwa trójkąty.

1

Każdą z par trójkątów zszyłam po lewej stronie, wzdłuż krawędzi. Zostawiłam jednak otwór, żeby później odwrócić całość na prawą stronę. Na końcu zszyłam pozostały odcinek. Używałam do tego maszyny, chociaż można to także zrobić ręcznie.

szycie

Kiedy już miałam gotowe wszystkie trójkąty połączyłam je za pomocą satynowej wstążki. Doszyłam ją do ich górnych (najkrótszych) krawędzi.

tasiemka

Z boków girlandy zostawiłam dłuższy kawałek wstążki do przywiązywania.

2

Tak prezentuje się całość w otoczeniu natury:) Widać, że kolory liści robią się już powoli jesienne…

10

Taka girlanda to piękna dekoracja na piknik i przyjęcie w ogrodzie. Później może zawisnąć w pokoju dziecinnym albo tym całkiem dorosłym;)

9

W prostszej wersji można łączyć trójkąty z tylko jednej warstwy materiału. Wtedy warto wybrać takie tkaniny, które się nie strzępią.

5

ZosiaMateriałowa girlanda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *