Listy z wakacji

Zosia Filmy, Inspiracje, Książki 4 Comments

Dzisiaj już wpis ostatni z serii poświęconej Astrid Lindgren. Żegnam się z nią na jakiś czas, tematem związanym z wakacyjnymi listami.

Jako dziecko pisałam ich bardzo dużo. Dzisiaj już niestety, przestawiłam się na maile i sms-y. Tym razem postanowiłam sięgnąć do tej trochę zapomnianej formy. Chociaż kiedyś zbierałam papeterie i wciąż mam ich bardzo dużo, postanowiłam samej przygotować papier listowy.

8

Zrobiłam cztery wersje papeterii. Na każdej z nich w rogu białej kartki umieściłam rysunek z bohaterami Astrid. W ten sposób zostało jeszcze dużo miejsca na tekst.

9

Za pomocą czarnego cienkopisu i akwareli odwzorowałam postaci: Mio (wraz z jego przyjacielem Jum-Jumem), Pippi, Madiki i Emila.

11

Tak jak wspominałam we wcześniejszym wpisie, książki Lindgren ilustrowali różni artyści, dlatego styl rysunków różni się od siebie.

12

Takie zajęcie to dla mnie zawsze miłe uzupełnienie zajmowania się jakimś tematem. W przypadku Astrid Lindgren nie było inaczej. Pracę magisterską już obroniłam, więc udaję się na zasłużony odpoczynek i będę poznawać inne literackie rewiry:)

ZosiaListy z wakacji

Comments 4

 1. Anna

  A ja nie poddaję się technologii i od czasu do czasu koresponduję listownie z koleżankami. Frajdy co nie miara (również przy ozdabianiu naszej grafomanii, kopert czy załączaniu jakiś pocztówek, ilustracji, artykułów) :)

  1. Post
   Author
 2. Joanna

  Hej, piękne rysunki! Używasz najpierw cienkopisu czy najpierw akwareli? A jeśli najpierw cienkopisu, to jakiego, skoro akwarela go nie rozmazuje? Ja dopiero zaczynam próby z akwarelami i nie mogę z tym dojść do ładu…

  1. Post
   Author
   Zosia

   Dziękuję bardzo! Cienkopisy kupuję zwykle w sklepach plastycznych – tam można dostać je w różnej grubości i nie rozmazują się. Tradycyjne cienkopisy niestety się nie sprawdzają :/ Pozdrawiam i życzę powodzenia w rysowaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *