Lawendowa cukiernica

Zosia DIY

Wielokrotnie dekorowałam już rożne przedmioty metodą decoupage’u, ale tym razem pokusiłam się o mały eksperyment.

Zamierzałam pomalować i ozdobić prostą, drewnianą cukiernicę. Ponieważ żadna z serwetek, które miałam nie bardzo do niej pasowała, zdecydowałam się wypróbować papier do pakowania prezentów. Jest on zbyt sztywny i gruby do tej techniki, ale lawendowy wzór tak bardzo mi się podobał, że postanowiłam zaryzykować. Wydaje mi się, że wyszło całkiem nieźle:)

Mam ogromną słabość do lawendy i w naszej kuchni jest kilka rzeczy z jej motywem, dlatego cukiernica świetnie się wpasuje.

cukiernica przed

Wiele przedmiotów z drewna, kartonu czy styropianu, które odpowiednie są do ozdabiania metodą decoupage’u, dostępnych jest w Empiku i w sklepach plastycznych. Tę cukiernicę kupiłam jednak w Paper Concept – sklepie, który znajduje się na ul. Franciszkańskiej w Warszawie. Odwiedziny w nim to prawdziwa przyjemność, ale i męka decyzyjna. Jest w nim mnóstwo narzędzi i materiałów do różnego rodzaju rękodzieła i chciałoby się kupić wszystko! Zawsze kiedy w nim jestem, wydaję więcej pieniędzy niż planowałam:)

cukiernica papier ozdobny

Papier w lawendowy wzór jest trochę zabawny. Został po robieniu przeze mnie księgi gości na nasz ślub.

cukiernica po naklejeniu

Tak wygląda cukiernica po zagruntowaniu jej  białą farbą akrylową i przyklejeniu wyciętych z papieru obrazków. Użyłam do tego kleju z werniksem.

cukiernica gotowe

Na końcu dodałam jeszcze drobne fioletowe elementy – namalowałam szlaczek wzdłuż brzegu i otworu na łyżeczkę, ozdobiłam też uchwyt. Wszystko jeszcze raz polakierowałam. Pozostało tylko oczekiwanie na wyschnięcie i wsypanie cukru:)

 

ZosiaLawendowa cukiernica