Kalendarz DIY

Zosia DIY 6 Comments

Co prawda nowy rok zaczął się już jakiś czas temu, ale teraz jest naprawdę dobry czas na kupowanie kalendarzy. Większość z nich jest znacznie przeceniona, ten który udało mi się znaleźć (z malarstwem Carla Larssona) kosztował o połowę mniej. Dzisiaj jednak chciałabym Wam pokazać jak zrobić kalendarz samemu.

Wystarczą: blok techniczny, kolorowe papiery, nożyczki, zdjęcia i obrazki wycięte z gazet. Do zawieszenia kalendarza przyda się spinacz, można użyć też tasiemki lub żyłki.

Przybory

Na początku trzeba rozpisać każdy miesiąc na jednej stronie. Ja zrobiłam to w najprostszy możliwy sposób, tak jak widać na zdjęciu. Wyróżniłam tylko delikatnie niedziele złotym kolorem.

Kartka z kalendarza

 Każdy miesiąc można ozdobić, według własnego uznania, na przykład prostymi rysunkami.

Maj

Fajnie jeśli nasze kompozycje kojarzą się z danym miesiącem lub porą roku.

Czerwiec

Łącząc różne techniki, tworzymy małe kolaże.

Lipiec

Warto też zaznaczyć ważne dla nas daty: urodziny bliskich, rocznice itp.

Sierpień

Jeśli nie mamy ochoty rysować, możemy wykorzystać wycięte z gazet obrazki, pamiątkowe bilety, suszone kwiaty… Możliwości jest bardzo wiele!

Październik

 Jednym z moich ulubionych dodatków są ozdobne taśmy (masking tape).

Listopad

Tak zrobiony kalendarz nie należy może do najbardziej czytelnych, ale jest ciekawą ozdobą i miłą pamiątką. Można też go uzupełniać przez cały rok:)

ZosiaKalendarz DIY

Comments 6

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
 1. daywithcoffee

  Wow, ale super! Próbowałam własnych sił w kalendarzu DIY, a właściwie plannerze DIY, efekty możesz zobaczyć na blogu, ale Twoje dzieło to cudo :)

  P.S. gdzie kupujesz washitape? Poluję na nie :)

  1. Post
   Author
   Zosia

   Dziękuję!:) Taśmy pochodzą chyba głównie z Empiku, możliwe, że jeszcze ze sklepu Paper Concept. Zwykle jak gdzieś widzę, to nie mogę się oprzeć i kupuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *