Inspiracje lipca

Zosia Inspiracje 2 Comments

Przyszła pora na inspiracje lipca. Przekonałam się jednak, że wakacyjny czas nie sprzyja tego rodzaju wpisom. Po prostu życie kulturalnie zamiera, a w raz z upałami nastaje ogólne rozleniwienie (no dobrze, ja się rozleniwiam). Mimo to udało mi się uzbierać dla Was kilka propozycji.

Mazury

mazury

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tyle inspiracja lipca, co całego mojego życia :) Na Mazury jeżdżę od dziecka i nie wyobrażam sobie wakacji bez nich (zdarzyło się zaledwie kilka razy, że je opuściłam, ale zawsze z przyczyn niezależnych). W przeciwieństwie do wielu osób nie żegluję, ale stacjonuję na polu namiotowym w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W tym roku po raz pierwszy pojechała z nami Róża :) Polecam Wam ten region bo jest wyjątkowo piękny i różnorodny. Mazurskie lasy nie mają sobie równych!

Dali kontra Warhol

Dali

Po powrocie do Warszawy udało mi się pójść na wystawę „Dali kontra Warhol” w Pałacu Kultury i Nauki. W stolicy będzie można ją obejrzeć jeszcze przez miesiąc. Na pewno warto się wybrać i zobaczyć prace dwóch wielkich artystów XX wieku we wspólnym ujęciu. Podczas oglądania każdy może korzystać z audioprzewodnika. Niestety, nagranie trwa 90 minut, co okazało się dla mnie zbyt dużym wyzwaniem (z Różą w wózku!), ale nawet wybiórcza dawka informacji była ciekawa. Prace zaaranżowane są w różny sposób, w zależności od tego czy są to obrazy, grafiki, filmy, czy…perfumy (w przypadku Salvadora Dalego). Możemy obserwować rozwój artystów na przestrzeni lat. Mimo zalet takiego porównawczego ujęcia, ja wolę jednak wystawy monograficzne. Wtedy mam poczucie, że zagłębiam się w twórczość jednego artysty i rzeczywiście ją poznaję.

W drodze

W drodze

Wakacje obfitują u mnie w lektury książkowe, ale na ten temat na pewno przygotuję osobny wpis. Póki co chcę Wam serdecznie polecić coś z innej kategorii – magazyn „W drodze”. Wydają go dominikanie i jest przede wszystkim poświecony życiu chrześcijańskiemu. Mimo to myślę, że także osoby niewierzące znalazłyby w nim dużo ciekawych treści. Jest bardzo ładnie, minimalistycznie wydany. Wszystkie teksty są na wysokim poziomie, dotykają istotnych kwestii. Nie ma w nim polityki, za to jest kultura – dla mnie same plusy :) Zajrzyjcie koniecznie!

Zakupy w secondhandach

5

Lato to najlepszy czas na zakupy w secondhandach. Chociaż lubię je robić przez cały rok, ostatnio mam znacznie mnie okazji. W wakacje jest lepiej, a punkty usytuowane poza wielkimi miastami mają często ciekawsze ubrania. Można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki! W tym roku kupiłam w jednym z mazurskich lumpeksów trzy rzeczy, których fragmenty widzicie powyżej . To  poszewka na poduszkę, bluzka i szal z frędzlami. Prawda, że mają piękne materiały?

What the health

what_the_health

I na koniec film, który widzieliśmy całkiem niedawno i który wciąż przetrawiamy. „What the health” opowiada m.in. o tym, jak szkodliwe jest mięso, ale także inne produkty odzwierzęce. Zdaniem twórców dieta uznawana powszechnie za zbilansowaną jest promowana ze względu na interesy wielkich koncernów. Jest to więc teoria spiskowa, ale pokazana w sposób przekonujący i poparta wieloma badaniami. Film zdecydowanie dający do myślenia. Po jego obejrzeniu naprawdę rozważa się dietę wegańską.

To już wszystkie lipcowe inspiracje. Nie ma ich wile, ale ten miesiąc zleciał mi wyjątkowo szybko. Oby sierpień był trochę powolniejszy!

 

ZosiaInspiracje lipca

Comments 2

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *