Idą Święta!

Zosia DIY, Inspiracje Leave a Comment

W tym roku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zostawiłam sobie na Adwent. Trochę z powodu braku czasu, a trochę dlatego, że nie czułam się wcześniej w nastroju. Teraz już najwyższy czas zabrać się do pracy!:) 

2

W związku z tym, że niedługo będę miała przyjemność poprowadzić warsztaty z robienia ozdób świątecznych, postanowiłam trochę się podszkolić teoretycznie:) Czytam więc o polskich tradycjach, żeby lepiej móc objaśnić symbolikę i pochodzenie poszczególnych elementów. Myślę, że to świetny sposób dla każdego na wprowadzenie się w świąteczny nastrój!

3

W tym roku chcę postawić na naturalne elementy wystroju i kolorystykę czerwono – zieloną. Będą więc orzechy zwiastujące dobrobyt w domu:)

4

Nic tak nie pomaga w przygotowaniach, jak czytanie ulubionych książek związanych z tematem Świąt. Na powyższym zdjęciu widać fragment „Dzieci z Ulicy Awanturników”, oczywiście autorstwa Astrid Lindgren:) Mniejszym czytelnikom polecam też „Tajemnicę Bożego Narodzenia” J. Gaardera, a starszym „Noelkę” Małgorzaty Musierowicz. Po więcej dziecięco-książkowych inspiracji warto zajrzeć na blog Maki w Giverny.

9

Zapraszam też do moich zeszłorocznych świątecznych wpisów! Wianek wyciągnęłam dzisiaj z pudełka i znów pojawił się na naszych drzwiach:)

powstają kartki

To już najwyższy czas na pisanie świątecznych kartek!

kadr

A w przyszłą sobotę wspomnienie świętej Łucji. Można upiec słynne szwedzkie bułeczki:)

na słodkości

W ramach pakowania prezentów, warto przygotować coś specjalnego na drobiazgi

filcowe ozdoby

…a po pomysły na choinkowe ozdoby zapraszam tutaj.

17

Podczas grudniowego krzątania można pogryzać coś słodkiego i słuchać zimowej muzyki Stinga:)

Sting

Tyle wspominek. Następny wpis będzie już całkiem nowy:) Życzę Wam dobrego Adwentu!

 

ZosiaIdą Święta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *