Eukaliptusowy wianek

Zosia DIY Leave a Comment

Tym razem króciutki wpis z prostym wiankiem. Podobną ozdobę można zrobić praktycznie z każdej rośliny, trzeba tylko pamiętać, że nie każda ładnie się zasuszy. Ja miałam w domu kilka gałązek eukaliptusa, które zostały z bukietów. Ma on piękny srebrnozielony odcień a do tego, kiedy jest świeży, intensywnie pachnie. Trochę małych różyczek (kwiatów i pączków) też się przydało!

wianek1

Do tego biała metalowa obręcz (kupiona w sklepie z materiałami do rękodzieła), taśma florystyczna, drucik i sekator.

wianek2

Zaczęłam od obklejenia obręczy taśmą. Dzięki temu biały kolor przestał być widoczny. Gałązki lepiej też przyczepiały się do powierzchni taśmy, która po rozciągnięciu staje się delikatnie lepka.

wianek3

Za pomocą drucika zrobiłam pętelkę, a następnie doplatałam małe gałązki eukaliptusa. Gdzieniegdzie dołączałam do niego różyczki. Chłodne odcienie roślin ładnie ze sobą korespondują.

wianek5

W tej sposób powstał cały wianek gotowy do zawieszenia. Powinien długo nas cieszyć bo zarówno eukaliptus, jak i róże, dobrze się suszą :)
wianek4

Póki co ozdobił lampkę na biurku. Na poniższym zdjęciu ma już kilka dni, a wciąż nieźle się prezentuje.

wianek

W naszym domu pojawia się coraz więcej oznak wiosny, oby jeszcze pogoda za oknem zrobiła się ładniejsza!

P.S. Niestety, mój aparat ostatnio szwankuje i zdjęcia z dzisiejszego wpisu zrobiłam telefonem. Mam nadzieję, że już niedługo wrócę do dawnej jakości.

ZosiaEukaliptusowy wianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *