Dyniowe dekoracje

Zosia DIY, Inspiracje Leave a Comment

Dyniowy sezon w pełni. Zawsze cieszę się na ten czas i odkrywam nowe odmiany i kolejne przepisy. W zeszłym roku mój dyniowy wpis poświęciłam właśnie zastosowaniom kulinarnym. Tym razem skupię się na dekoracyjnych walorach tego wszechstronnego warzywa :)

Kiedy byłam ostatnio na giełdzie kwiatowej, trafiłam na panią sprzedającą urocze małe dynie (nie wiem niestety, jaka to odmiana). Wielkością przypominały jabłka. Od razu pomyślałam, że można by je wykorzystać do jakiejś jesiennej pracy. Kupiłam cztery, a trzy z nich ozdobiłam – każdą w inny sposób. Teraz stoją obok wrzosu na naszym parapecie.

7

Ścięłam górę pierwszej z nich i wydrążyłam miąższ. Nigdy nie świętowałam Halloween, więc ten popularny sposób obchodzenia się z dynią był mi wcześniej obcy;)16

Teraz już rozumiem dlaczego to warzywo tak chętnie wykorzystuje się do wszelkiego rodzaju lampionów – nadaje się idealnie! Wydrążanie jest łatwe i przyjemne (być może w przypadku większych i twardszych dyń pojawiają się trudności).

15

Ja jednak z mojej dyni zrobiłam niewielki wazon. Wnętrze napełniłam wodą i ułożyłam mały bukiecik – z wrzosów, ligustru, zatrwianu i dzikiej róży (które zostały mi po robieniu wianka).

9

Takie kompozycje można robić także przy użyciu większej dyni, wtedy prezentują się okazalej. W takim wypadku przydaje się gąbka florystyczna, która włożona do środka trzyma nam wszystkie kwiaty i gałązki w zamierzonym układzie. Mi jednak tym razem wystarczył niewielki bukiecik.

10

Drugą dynię pozostawiłam w całości. Obkleiłam ją moimi ulubionymi taśmami (washi tape), które tak często wykorzystuję do różnych prac. Nie było to pracochłonne zadanie, ale efekt wygląda bardzo ładnie.

5

Trzecią dynię pomalowałam złotą farbą akrylową, po którą też sięgam bardzo chętnie. Im zimniej na dworze, tym częściej myślę o złotych dekoracjach w domu :) Pięknie odbijają światło, którego mamy coraz mniej.

14

W tej sposób powstały trzy dynie, każda ozdobiona w prosty i szybki sposób. Coś czuję, że moje prace będą zmierzały właśnie w tym kierunku. W końcu muszą być do zrobienia podczas drzemki Róży ;)

11

Takie dyniowe dekoracje świetnie nadają się na jesienne przyjęcie, mogą być też piękną ozdobą stołu na co dzień. Amerykanie wykorzystują je nie tylko przy okazji Halloween, ale także Święta Dziękczynienia.

12

Znacznie bardziej wyrafinowane i czasochłonne sposoby ozdobienia dyni można znaleźć, przeglądając zdjęcia na Pintereście. Na koniec podzielę się z Wami tymi, które szczególnie mi się spodobały. Prawda, że piękne?

kolaz

ZosiaDyniowe dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *