Chmurki c.d.

Zosia DIY, Filmy Leave a Comment

Jakiś czas nie było mnie w Kronice, ale teraz wracam z letnim, chmurkowym wpisem. Zapraszam do czytania i oglądania!

Wspominałam już wcześniej, że planuję zrobić zawieszkę w kształcie chmurki z padającymi kroplami deszczu. W końcu udało mi się do niej usiąść :). Zdecydowałam się na kolorystykę szaro-różową.

2

Przygotowałam: kawałek materiału, wełnę w kilku kolorach, przybory do filcowania na sucho, żyłkę, nitkę i trochę koronki, która przydała mi się już kolejny raz :).

3

 Zaczęłam od narysowania na materiale kształtu chmurki i wycięcia jej w dwóch egzemplarzach.
5

Później nadeszła najbardziej pracochłonna część, czyli naszywanie koronki na przód. Wymyśliłam, żeby ozdabiała ona brzegi chmurki z dwóch stron. Chciałam żeby całość nabrała delikatności i romantyzmu :).

6

Po naszyciu koronkowych elementów odwróciłam  przednią warstwę i zszyłam ją z drugą stroną chmurki, ale nie na całej długości. Musiałam zostawić miejsce na wszycie kropelek deszczu.

7

Filcowanie na sucho, to jedna z moich ulubionych metod plastycznych. W prosty i dosyć szybki sposób można wyczarować z wełny dowolny kształt. Przytrzymując kłębuszek na gąbce nakuwamy go wielokrotnie specjalną igłą wyposażoną w drobne ząbki. W międzyczasie modyfikujemy kształt, starając się za bardzo nie pokłóć ;).

9

Do mojej chmurki zrobiłam w ten sposób krople w różnych odcieniach różu i ecru. W każdej z nich umieściłam żyłkę, tak że powstały cztery krótkie łańcuszki – po dwie lub trzy krople.
14

Pozostało już „tylko” zszyć wszystko razem. Każdy łańcuszek dodatkowo zabezpieczyłam na końcu koralikiem, żeby żyłka na pewno się nie wysunęła. Pozostają one jednak niewidoczne. Wewnątrz chmurki umieściłam wypełnienie do poduszek. Tak prezentuje się efekt:

13

Przyznam, że było to dla mnie duże wyzwanie i chmurka kosztowała mnie sporo pracy. Chwilami czułam się jak bohaterka „Jedwabnej opowieści”, chociaż daleko mi do jej pracowitości :). Ten piękny francuski film opowiada o mozolnym ozdabianiu materiału i… uczuciach. Na koniec tego wpisu serdecznie go Wam polecam. Kto nie widział, niech nadrabia!

070325031401_g5vm55yw34

źródło zdjęć: filmweb.pl

7710176.3

ZosiaChmurki c.d.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *