3

Botaniczne inspiracje cz.2.

Zosia Inspiracje, Książki Leave a Comment

Listopad to dla mnie najsmutniejszy miesiąc w roku. Złota jesień już zwykle się kończy, przed nami zima, a do wiosny jeszcze tak daleko… Dlatego umilam sobie ten czas kwiatowymi motywami, którymi chcę się dzisiaj z Wami podzielić. Zapraszam na drugą część botanicznych inspiracji.

Dostałam niedawno w prezencie piękny zestaw akwareli. Poprzedni służył mi od lat, chyba jeszcze od czasów podstawówki :) Podobno rosyjskie akwarelki są najlepsze. Nie wiem, czy to prawda, ale te sprawdzają się świetnie! Teraz prawie każdą wolną chwilę wykorzystuję na malowanie. Najchętniej wybieram właśnie kwiatowe motywy.

1

Wielka kopalnią zdjęć jest dla mnie Pinterest, na którym można znaleźć mnóstwo pięknych akwareli. Zaglądam tam często w poszukiwaniu inspiracji, odwzorowuję motywy, które szczególnie mi się podobają. Myślę, że to dobry sposób na naukę malowania (i nie tylko!).

2

Inny to przeglądanie podręczników. Nigdy nie byłam do nich szczególnie przekonana. Postępowanie według instrukcji “krok po kroku” – to nie dla mnie. Tym razem jednak się złamałam i kupiłam książkę widoczną na poniższym zdjęciu.

3a

Okładka niezbyt mnie zachęciła, ale w środku znalazłam wiele przydatnych informacji. Autorka – Billy Showell – specjalizuje się w malowaniu kwiatów akwarelami, a to temat wprost wymarzony dla mnie :)

3c

Książka dzieli się na dwie części – pierwszą zawierającą praktyczne porady dotyczące techniki akwarelowej i drugą, która pokazuje postępowanie w przypadku malowania konkretnych gatunków. I co najważniejsze, w środku jest naprawdę ładna :)

3b

Kolejna książka jest po prostu piękna. To album wydany przez poznańską kwiaciarnię Kwiaty i Miut. Premiera miała miejsce już jakiś czas temu (chyba na wiosnę?). Ich kompozycje nieustannie mnie zachwycają i są natchnieniem przy powstawaniu kwiatoczułych prac:)

3d
 Książka zawiera krótkie opisy poszczególnych gatunków, porady dotyczące aranżacji, a także esej o kwiatach w malarstwie.

3g

Warto śledzić gdzie Kwiaty i Miut przyjeżdżają bo ich działalność to nie tylko florystyczne wyroby, ale też warsztaty, pokazy i udział w różnych targach. Często bywają na Mysiej 3 w Warszawie na przykład przy okazji Święta Kwiatów.

4

Ostatnia książka, którą chcę się z Wami podzielić, to nowość wydawnictwa Dwie Siostry. “Botanicum” jest kolejną pozycją przyrodniczą po wydanym jakiś czas temu “Animalium”. W obu przypadkach wielką wartością albumu są wspaniałe ilustracje Katie Scott.

4a

Nawiązują one do dawnych botanicznych rycin, chociaż co ciekawe, powstały z połączenia pracy odręcznej i komputerowej. Wędrówka po kolejnych stronach ma przypominać wizytę w muzeum, co zapowiada już umieszczony na okładce bilet.

4b

Kolejne rozdziały tworzą klasyfikacje roślin, niektóre bardzo zaskakujące. Książka zawiera wiele przydatnych informacji i myślę, że może rozbudzić w czytelniku prawdziwą botaniczną pasję. Na pewno przeglądanie jej sprawia dużą przyjemność.

4c

Wszystkie te inspiracje nadają się zarówno dla dużych, jak i małych:) Sądzę też, że mogą podsunąć pomysły prezentów na nadchodzące święta. A biorąc pod uwagę jak szybko czas leci, Boże Narodzenie jest tuż tuż ;)

Podobne wpisy

Jill Barklem Kalendarzowe lato jeszcze trwa, ale ja już czuję nadchodzącą jesień. Dzisiaj chciałabym pożegnać wakacyjny czas z Jill Barklem i jej piękną książką "W...
Niezwykłe kolaże Technika kolażu* jest mi bardzo bliska właściwie od dzieciństwa. Jako mała dziewczynka robiłam prace plastyczne na różne konkursy, ale też dla siebie ...
Inspiracje czerwca Czerwiec był dla mnie bardzo intensywnym miesiącem. Głowę zaprzątały mi głównie działania kwiatowe i nie zostało w niej wiele miejsca na coś innego. M...
Książki wiosny Nie wiem, czy można uznać, że wiosna się już skończyła, czy może bardziej, że jeszcze się na dobre nie zaczęła... W każdym razie czas przełomu to dla ...
ZosiaBotaniczne inspiracje cz.2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *