Balonowe podróże

Zosia DIY, Filmy, Inspiracje 2 Comments

Tak to już jest, że w środku śnieżnej zimy najbardziej tęskni się za latem… Tym razem mam dla Was taki właśnie wpis letnio-wakacyjny o podróżach balonem. To bardzo wdzięczny temat dla ilustratorów i różnego rodzaju artystów. Ten sposób podróżowania kojarzy się z lekkością, fantazją i przygodą. Same balony przypominają niekiedy dzieła sztuki.
Oto moje ulubione inspiracje z nimi związane:

Na początek film, który widziałam jako dziecko i pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie. Chodzi o „Przygody barona Munchausena” z 1988 r., w reżyserii Terry’ego Giliama (znanego m.in. ze współpracy z Monthy Pythonem, „12 małp”, czy „Fisher Kinga”). Tytułowy bohater odbywał niezwykłe i dalekie podróże, a jednym z jego środków lokomocji był właśnie balon. Film powstał na podstawie podstawie powieści Rudolfa Ericha Raspe i Gottfrieda Augusta Bürgera, ale wydaje mi się, że nie jest ona zbyt znana.Baron Munchausen

Inaczej jest w przypadku słynnej podróży „W 80 dni dookoła świata”. Książka Juliusza Verne jest wciąż znana i wielokrotnie wznawiana. Była też często ekranizowana. Poniższy plakat pochodzi z 1956 roku. Film wyreżyserował Michael Anderson, a epizodyczne role zagrali m.in.: Frank Sinatra, Buster Keaton i Marlena Dietrich. Chociaż bohaterowie podróżują różnymi sposobami, to właśnie balon, wydaje mi się najbardziej charakterystyczny.

plakat 2

W ostatnim filmie nie występuje jeden podróżny balon, ale mnóstwo małych baloników. Mimo to, nie mogłam się oprzeć, żeby o nim tu nie wspomnieć:) To oczywiście „Odlot”, czyli świetna animacja studia Pixar. Barwni bohaterowie i pozytywne przesłanie, powodują, że ogląda się ją z dużą przyjemnością.

Odlot

A teraz garść pomysłów na balonowe DIY. Będzie słodko i romantycznie:)

Ten piękny, papierowy projekt od razu mnie zachwycił. To świetny pomysł na dekorację dziecinnego pokoju (lub tego całkiem dorosłego:). Instrukcję wykonania można zobaczyć na blogu Kate’s Creative Space.

myszki

Z kolei poniższy pomysł dotyczy bardziej ozdabiania stołu. Kosz przyczepiony do balonu pełni rolę naczynia na kwiaty. Myślę, że to ciekawy sposób dekoracji na przyjęcie lub wesele. Na pewno pełen lekkości:)

z kwiatami

Następna inspiracja to też balonowe dekoracje. Tym razem przeznaczone na dziecięce przyjęcie w ogrodzie. Na blogu Hostess in the Mostess znajdziemy całą sesję zdjęciową przedstawiającą ozdoby w tym klimacie. Organizacja takiego przedsięwzięcia to na pewno spore wyzwanie, ale efekt robi wrażenie.

przyjęcie

A tutaj pomysł na dziecięcą sesję z mini balonem. Przeglądając internet podczas przygotowywania tego wpisu, trafiłam na mnóstwo takich zdjęć! Ich bohaterami są dzieci w różnym wieku, od tych całkiem malutkich (jak z prac Anne Geddes). Dla mnie efekt jest zdecydowanie zbyt cukierkowy, ale chciałam Wam pokazać tę aranżację jako ciekawostkę.

dzieci

Na koniec kilka propozycji balonowych zakupów:

balonowy kolaż

 1. Plakat marki Lupio z grafiką autorstwa Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej.
 2. Okładka płyty zespołu Mate, autorstwa Magdy Kościańskiej. Na Instagramie można zobaczyć jej inne prace.
 3. Urocza balony zrobione na szydełku można kupić na stronie Yo Yarn.
 4. Pościel z Zary (niestety tylko w wersji dziecięcej).
 5. Naklejka na ścianę, która już od dawna zdobi naszą sypialnię i wciąż mi się nie znudziła:)
 6. Klasyczna już książka „Gdzie jest moja siostra?”, w której rolę balona pełni gruszka:)

Mam nadzieję, że ta porcja inspiracji się Wam spodobała. Następnym razem podzielę się z Wami moją balonową pracą:)

 

ZosiaBalonowe podróże

Comments 2

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *